Слово «фреска» в перекладі з італійського означає «живопис на сирій штукатурці». Це стародавня техніка настінного живопису, в якій фарби наносяться на вологу штукатурку. Причому штукатурка або левкас, як її називають фахівці, зовсім не схожа на звичайну обробку стін. Для виготовлення фрески використовується суміш піску з гашеним вапном. В якості фарб користуються натуральними пігментами, розведеними водою.
Техніка фрески з'явилася ще в античні часи. Господарі вілл прикрашали стіни розписами і мозаїкою. Сьогодні відомий помпейський стиль настінного фрескового живопису, що виник у давні часи. Найвищого розквіту техніка фрески отримала в епоху Відродження, коли прикрашати стіни фресками стало дуже модним, інтер'єр приміщень завдяки цьому ставав все більш пишним і розкішним. У період Ренесансу багатство і розкіш палаців досягалося саме завдяки фрескового живопису.
Мистецтво настінного живопису поступово все більше удосконалювалося і дійшло до наших днів. З'явилися нові види фарб, змінилися прийоми перенесення малюнків на стіну. Сьогодні практично не можна знайти всі ті натуральні матеріали, якими користувалися в минулий час. Наприклад, спеціальне вапно для фрески повинне гаситись протягом десятиліть. Тому зараз фреска — це зображення на стіні за допомогою акрилових фарб або сучасного цифрового друку.
Оздоблюючи сучасний інтер'єр, багато дизайнерів використовують фрески для створення оригінального дизайну заміського будинок а, міської квартири або інших громадських приміщень. Досвідчений майстер, застосовуючи сучасні фарби та технології їх нанесення на поверхню, може створити справжній шедевр, неповторний авторський твір мистецтва. Вартість такої роботи, звичайно, буде висока.
Якщо ви не готові до таких витрат, а прикрасити кімнату незвично все ж хочеться, скористайтесь сучасним видом настінного розпису — друкованою фрескою. Таке зображення може бути великим, по розміру стіни. А іноді фреска складається з невеликих фрагментів, розташованих в різних місцях одного приміщення.
Фреска, як один з видів настінної прикраси, здатна створити неповторний індивідуальний інтер'єр будь-якого приміщення.

Павлюк О.Ф.

Викладач Кам'янець-Подільського Фахового Коледжу Культури і Мистецтв

2019 рікВозврат к списку

Залишити заявку